Materialno blagovno knjigovodstvo: Prejemi in izdaje z zalogo
Za poljubno lokacijo za določeno obdobje lahko dobite količinski in vrednostni pregled prejemov (prevzemov) in izdaj, poleg tega pa še stanje na dan pred zahtevanim obdobjem in na zadnji dan obdobja.
Podatki se zajemajo iz kartic artiklov. Za izbor začetnih stanj se izbere Od datuma: 01.01.2012 do datuma 31.1.2012 se v stolpcu Stanje do obdobja (1.1.2012) formirajo vsa začetna stanja, ki so nastala s avtomatskim zaključevanjem leta v modulu Materialno blagovno knjigovodstvo. Zabeležena so na dokumentu Začetna stanja. Ves promet, ki je nastal na 1.1.2012 vendar z drugim dokumentom, bo zaveden v stolpcu prejemi ali izdaje v obdobju.
Poročilo je tudi osnova za primerjavo vrednostnih podatkov v modulu Materialno blagovno knjigovodstvu z modulom Glavna knjiga.
Pred prikazom poročila si izberemo podatke na izbornem oknu:
Slika 1: Izborno okno poročila Prejemi in izdaje
Skupino lokacij za katero se artikel
vrednoti.
Šifro lokacije in protilokacije: če izberete konkretno bodo podatki omejeni na to lokacijo, vendar v tem primeru ni možne izbire po knjigovodski ceni.
Šifro artikla, carinsko tarifo, enoto, stroškovno mesto, projekta, klasifikator - cel ali del klasifikatorja artikla. Z gumbom si lahko prikličemo pomoč pri vnosu klasifikatorja.
Grupa klasifikatorja - z X se določi po katerih delih klasifikatorja se izvajajo seštevki. Z gumbom si lahko prikličemo pomoč za določitev grup klasifikatorja.
Brez klasifikatorja artikla - lahko izločimo konkretni klasifikator artikla ali skupino npr. 00* (vpišemo lahko samo eno vrednost v polje).
Za vse zgoraj naštete omejitvene pogoje lahko določimo *, kar pomeni vse.
Od datuma - določi se obdobje po datumu veljave dokumentov, za dobavnice se upošteva datum odpreme.
Artikli - lahko izbiramo med artikli za katere se spremlja zaloga (ima kartico artikla), ali za artikle za katere se ne spremlja zaloga.
Količine v - poročilo lahko izpišemo v Osnovni enoti mere ali preračunano v alternativne mere za katere imamo vnesen pretvornik v šifrantu Artikli
Vrednotenje - brez vrednotenja (dobimo samo količinske podatke)
- po knjigovodski ceni ( upoštevajo se vrednosti, ki so trenutno zaveden na kartici) Pri tej opciji priporočam pred izdelavo poročila izdelati
postopek Testnega zaključevanje meseca
- po VPC, po stalni ceni, po nabavni ceni... ( upoštevajo se cene, ki so vnesene v šifrantu Artikli v ta polja)
V opciji Prikaz zaloge tudi iz lokacij, ki se ne vrednotijo in Vključitev prenosnic določimo ali naj se tak promet prikazuje v poročilu.
Pregled podatkov
Na pregledu podatkov dobimo podrobno vse o gibanju posameznega artikla. Iz katere lokacije na katero protilokacijo, kakšno je bilo stanje na dan pred izpranim obdobjem in kakšno je stanje na zadnji dan izbranega obdobja. Če so zabeležena stroškovna mesta ali projekti na dokumentih so prikazani na pregledu.
Slika 2: Pregled podatkov v poročilu Prejemi in izdaje
V Desnem meniju imamo možnost izbire Prikaz knjižb prometa, kjer dobimo vse knjižbe na pregled, ki so povezane s pozicijo na kateri trenutno na pregledu stojimo.
V Desnem meniju imamo možnost podatke tudi seštevati po enakih opcijah, kako je pripravljen izpis poročila. Na pregled dobimo novo okno s izbranimi seštevki. Iz okna lahko podatke izvozimo v Excel.
Slika 3: Izbor možnosti seštevkov na pregledu poročila Prejemi in izdaje
Izpis poročila Prejemi in izdaje
Na gumbu tiskalnik lahko izpišemo poročilo. Pred izpisom lahko določimo po čem bomo izpisovali npr. po lokacijah in artiklih, vrstni red izpisa po šifri artikla ali po enem od nazivov artikla, ali se izpisuje klasifikator, ali se izpiše na koncu poročila rekapitulacija količinska, vrednostna ali oboje.
Iz izpisa lahko izločimo pozicije brez gibanja in pozicije brez zaloge, da se ne izpišejo na izpisu.
Izpis poročila upošteva tudi filter, ki ste ga postavili na pregledu podatkov.
Slika 4: Izbor podatkov za nastavitev izpisa Prejemi in izdaje
Slika 5: Izpis poročila Prejemi in izdaja