Spremljanje projektov: Knjiženje in pregled knjiženih zapisov
Knjiženje zapisov
Desni meni programskega menija Vnos in knjiženje, v programskem paketu Spremljanje projektov, nam omogoča knjiženje zapisov v primeru, da smo na pregledu neknjiženih zapisov. Izbiramo lahko med:
- Knjiženje za simbol (in enoto) - program bo knjižil zapise, ki imajo isti simbol (in enoto) kot ju ima zapis na katerem stoji kazalček programa;
- Knjiženje vseh - program bo knjižil vse zapise iz pregleda.
Slika 1 - Desni meni programskega paketa Vnos in knjiženje (Knjiženje za simbol / Knjiženje vseh)
Dodatno omejitev zapisov katere bomo knjižili omogoča izbor drugega zavihka na programskem oknu, ki se odpre pred knjiženjem. Knjižili se bodo tisti zapisi, ki imajo v stolpcu Potrditev vpisano kljukico.
Slika 2 - Programsko okno za knjiženje zapisov z možnostjo izbora med zavihki za Izbor dokumentov in Knjiženje
Postavke, katerih stroškovno mesto je označeno, da se ne spremlja v spremljanju projektov (VP=N), dobijo ob knjiženju status H (skrito) in niso vidne na poročilih. Dokler so še na statusu neknjiženo, se vidijo na poročilih (če izberemo vse temeljnice).
Pregled knjiženih zapisov
Za pregled knjiženih zapisov v meniju Vnos in knjiženje je na izborni maski potrebno izbrati ustrezen status dokumentov.
Za pregled samo knjiženih zapisov izberite status knjiženi, če želite pregledovati poleg knjiženih tudi neknjižene in začasne knjižbe izberite status Vsi neknj.-knjiženi-začasni (zajeti niso le brisani zapisi). Lahko pa izberete status Vsi (brez začasnih), kjer so zajeti le knjiženi in neknjiženi dokumenti, izločeni pa začasni in brisani zapisi.
Slika 3 - Izbor ustreznega statusa (knjiženi) v izbornem oknu menija Vnos in knjiženje
Na pregledu podatkov, ki zajemajo tudi knjižene podatke je v desnem meniju mogoče izbrati le opcije Seštevki, izpis temeljnice in ponoven izbor (vrnitev na izborno masko).